Inbjudan till Västsvenska FotoExpon 2024

Vi har fått inbjudan till Västsvenska FotoExpon 2024 och vi hoppas att riktigt många av våra medlemmar kommer att delta.
Denna gången är det Borås Fotoklubb som står som arrangör.

Inbjudan och all information kring Västsvenska FotoExpon finns i länken nedan.

http://www.vastrasverigesfotoklubbar.se/wordpress/wp-content/uploads/2023/08/Bestammelser-Regler-Vastsvenska-FotoExpon-2024.pdf

För att vi i vår fotoklubb ska hinna med att gå igenom och färdigställa allt (och PostNord ska hinna leverera) i tid , så behöver vi ha era tävlingsbidrag i klubblokalen senast den 30 oktober. Det kommer att finnas en mapp på dator 4 (med genväg från skrivbordet) där man lägger in sina bildfiler och fyller i följesedeln. Påsiktsbilder läggs i en märkt låda på bordet till höger när man kommer in i klubblokalen.

Har du frågor eller funderingar kring tävlingen/salongen, så kontakta klubbens tävlingsansvariga Ann-Marie Genne 0705 372602.

Välkommen med dina bidrag!